Всі справи, щодо спадщини, безпосередньо стосуються двох важливих аспектів: хто є спадкоємцем і кому яка частка запланована. Якщо поділ майна відбувається, щодо встановлених умов, прописаних в заповіті, тоді кожен спадкоємець (будь-яка людина, зазначена в документах, яка не обов'язково повинна бути родичем) отримує свою частку. При відсутності даного документу, всі частини майна повинні бути розділені порівну з учасниками даної ситуації. Однак виникає питання, пов'язане зі спадкоємцями, які незалежно від заповіту мають право на отримання конкретної частини майна. Якщо ж спадкоємцю належить отримання неподільного об'єкта, тоді власник повинен точно вказати: яка частина кому належить.
Майно в спадок: як розділити?
У процесі отримання обов'язкової частки кожному спадкоємцю покладається не менше 50% від всієї частки, прописаної в заповіті. Причому при отриманні обов'язкової частини не потрібно прислухатися до думки інших учасників даної ситуації. Щоб зрозуміти, яка частина спадщини входить в список «обов'язкової частки», важливо виконати наступні дії: • провести детальну оцінку всієї спадкової маси; • скласти список людей, які є спадкоємцями (з урахуванням обов'язкових спадкоємців), незалежно від інформації, прописаної в заповіті; • вирахувати конкретну вартість обов'язкової частки, не забуваючи про її розмір; • відсутність майна, яке не прописано в заповіті, потрібно розрахувати вартість частки, не забуваючи про інших спадкоємців в документах.
Якщо близьких родичів немає, тоді за законом спадкоємцями можуть стати особи віддаленого ступеня споріднення (найближчі родичі). Також, можливий варіант отримання спадщини згідно з правом представлення, коли майно отримує нащадок померлого власника.