Штрафні санкції за порушення податкового законодавства
У разі порушення законів, що стосуються виплати податкових внесків, прийнято виділяти кілька видів юридичної відповідальності:
• фінансова; • адміністративна; • кримінальна.
За одне із порушень податкового законодавства передбачається застосування тільки одного з видів штрафних санкцій. Залежно від конкретного порушення прийнято виділяти кілька можливих варіантів штрафних санкцій.
Виплата штрафних санкцій
1. Нарахування санкцій, в результаті відсутності податкових декларацій. Фізична особа зобов'язана виплатити штраф, розмір якого 10 мінімальних доходів, які не обкладаються податковими стягненнями. Виплата здійснюється за кожну відмову або затримку подання звітності.
2. Санкції за несплату або затримку зі сплати податкових зобов'язань. Розрахунок здійснюється наступним чином - 10% від суми несплати при затримці до 30 календарних днів і 20% при затримці більше 30 днів.
3. Санкції за заниження податкових зобов'язань, які були відзначені після проведених перевірок. Оплата штрафу розраховується з урахуванням суми податкових зобов'язань - 25% від загальної суми. Якщо протягом 1095 днів контролюючі органи при повторній перевірці знову відзначили дане порушення, штраф становитиме 50% від загальної суми.
4. Санкції для підприємців, які втратили або не ведуть книгу обліку доходів. Виписується штраф в розмірі від 3 до 8 мінімальних доходів громадян (неоподатковуваних).
5. Штраф за прийом на роботу співробітника, який оформлений не офіційно. За невиплату податкових внесків підприємець зобов'язаний виплатити 25% суми податку, яку необхідно оплатити в бюджет. Якщо через 1095 днів співробітники контролюючих органів відзначають повторне порушення закону - штраф подвоюється.
6. Штраф для підприємців, які отримують дохід за діяльність, незареєстровану в податковій службі. Для фізичних осіб нарахування штрафних санкцій складатиме 15% від загальної суми доходу.